Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubertova jízda stáje Teri 2016 Horní Lánov

V sobotu 10. září jsme se s klisnami Irmou a Berenikou zúčastnily 4. ročníku Hubertovy jízdy stáje Teri v Horním Lánově. 

        Pro obě klisny byl zážitek už jenom budíček v časných ranních hodinách a jízda za traktorem, kterým nás přepravovala Míša Jerychová, za což ji děkuji. Na místě konání Hubertovi jízdy nastalo hlasité vítání s cizími koňmi. Není se čemu divit, 5letá Berča byla v cizím prostředí po čtvrté v životě.

        Celá akce byla velmi dobře zorganizována a přes počet účastníků přesahující 30 koní a jezdců nedošlo k žádnému chaosu.

dsc_0047.jpg

        Po slavnostním zahájení se jezdci rozřadili do jednotlivých lotů podle schopností koní i svých. Já s Irmou i Týna s Berčou jsme moudře zvolily lot těch, kteří neskáčou, ale chtějí si to zkusit, přeci jen na krokový lot se obě klisny chovaly trošku vesele. Naše volba se ukázala jako správná, překážky byly postaveny opravdu krásně, přímo vybízely ke skoku a mrzelo by nás, kdyby jsem se o jejich překonání aspoň nepokusily.

14432997_10205991976952387_1938896602729187128_n.jpg

        Pokus je to správné slovo. Irma i Berča nebyly proti rychlému přiblížení k překážce, většinou však se stejně rychlým oběhnutím skoku. 

        Mezi loukami se skoky se všichni pohybovali v klidnějším tempu. Není se čemu divit, protože počasí se rozhodlo nám dát vzpomenout na léto a teploty šplhaly k tropickým 30°C.

hubert.jpg

        Po několikanásobném překonání potoka, se obě klisny rozhodly, že skákání není zas až tak špatná činnost a udělaly nám radost úspěšným zdoláním pár skoků.

        Na závěr první části Hubertovy jízdy před občerstvovací pauzou se konalo halali. Obě klisny byly zařazeny do kategorie chladnokrevných koní, kde v konkurenci 7 koní doběhly na krásném 4. místě v podání Irmy a 5. v podání Bereniky. 

dsc_0398.jpg

dsc_0397.jpg

        Po halali došlo na vytouženou občerstvovací přestávku, kdy se dosytosti napojili jezdci i koně. Po krátké pauze jsme spolu s dalšími jezdci vyrazily na krokovou půlhodinovou vyjížďku po okolí, převzaly ceny za umístění v halali a vyrazily domů.

        Jsme rády, že jsme se mohly této Hubertovi jízdy zúčastnit, protože šlo opravdu o perfektně zorganizovanou akci bez zbytečného bláznění a nahánění se. Všichni se k sobě chovali ohleduplně a pomáhali si. Takže to byl opravdu skvělý zážitek.

Jana Štěpánová

Autoři fotografií: ketty66 a Lucie Kopecká